Kutatók üzenik: most már aztán tényleg aludja ki magát
Brit kutatók arra voltak kíváncsiak, a mentális egészség és a jóllét érzése miként változik a nap folyamán. Az is kiderült: az emberek keddenként érzik magukat a legboldogabbnak.
Brit kutatók arra voltak kíváncsiak, a mentális egészség és a jóllét érzése miként változik a nap folyamán. Az is kiderült: az emberek keddenként érzik magukat a legboldogabbnak.
„A lazac és áfonya duóval nem lehet mellélőni” Trenka Andrea Petra dietetikus szerint, akit arról kérdeztünk, milyen ételekkel befolyásolhatjuk jó irányba mentális egészségünket, és dolgozhatunk a tél végi fáradtság ellen. Milyen forrásból vegyünk magunkhoz fehérjét, és tartózkodnunk kell-e a szénhidráttól? Ráfanyalodjunk-e a fagyasztott zöldségre? Miért félreértés, hogy a gumicukortól jobb kedvünk lesz? Milyen táplálékkiegészítőkkel érdemes próbálkozni a lelki jóllét érdekében?
Szabályozná és – receptre, orvosi felügyelet mellett alkalmazva – hozzáférhetővé tenné a mentális betegségek elleni küzdelemben a pszichedelikus növények és szerek széles tárházát a január közepén elindult Európai Polgári Kezdeményezés (ECI). Összegyűjtöttük, Európában hol és milyen pszichedelikus drogok gyógyászati felhasználását engedélyezik.
Mindkét sztori hollywoodi forgatókönyvért kiált, akármi is legyen a vége.
Jack McNamara, a Kelet-Londoni Egyetem tudósa egy ötpontos listában foglalta össze, a tudományos vizsgálatok eredményei alapján hogyan lehet a séta egyszerre hatékony és pihentető.
Ausztrál kutatók egy nagyszabású, nemzetközi vizsgálat során arra voltak kíváncsiak, miként hat a mentális egészségre, ha valaki rendszeresen eszik zöldséget és gyümölcsöt. A válasz egyértelműnek tűnik, de még mindig akadnak kérdések.
Az Egyesült Államok 14 főügyésze citálta bíróság elé a TikTokot, mondván, a platform nem tesz meg mindent a fiatalkorúak mentális egészségnek megvédése érdekében. Az ügyben előkerült egy belső felhasználásra szánt dokumentum, ami meglehetősen sötét képet fest fel a platformról.
Szabadság, önismeret, tudatos gyereknevelés és karrierépítés, traumával való megküzdés – csak néhány nagy téma azokból, amiket szakértő előadók jártak körbe a minapi PszichoFeszten, a HVG Pszichológia egynapos rendezvényén. A többtucatnyi előadás és workshop résztvevői egyebek mellett azt is megtudhatták, miért nem érdemes növelni az „énidőt”, kik képesek a valódi poszttraumás növekedésre, melyik gyerekből lesz „hős” vagy „bohóc”, és kik eszik el a mentesen táplálkozók elől az ebédjüket.
A hétszeres világbajnok a The Sunday Timesnak elmondta, élete nagy részében küzdött a mentális egészségével, amiért az autóversenyzés okozta nyomást és az iskolai zaklatást okolja.
Óriási jelentősége lehet az anyai nagymamák törődésének az olyan unokák esetében, akik sok megpróbáltatáson mentek keresztül életük korai éveiben – derül ki egy nemzetközi kutatócsoport tanulmányából.
Anton Nootenboom egy jó ügy érdekében vállalta, hogy útra kel.
Simone Biles annyira tehetséges, és annyira uralja a tornát, hogy könnyű magától értetődőnek venni a nagyszerűségét. De az őszintesége és a sebezhetősége nélkül talán soha nem tudtuk volna meg, mennyire nagy sportoló is az immár hétszeres olimpiai bajnok.
A hőség, főleg ha tartós a forróság, mentálisan megvisel minket, de a nyár másként is befolyásolja a lelki jóllétünket. Szerencsére van segítség.
Kutatók egy csoportja megállapodást kötött a Metával, melynek értelmében az Instagram-felhasználókkal kapcsolatos bizonyos adatokra láthatnak rá a jövőben. Az egyezség nagy előrelépésnek számít.
Az agytevékenységet vizsgálva bizonyították, hogy a magányos nők agyi aktivitása megnövekedett a kapcsolódó területeken, amikor például cukros finomságok képeit nézték. Ebből kiindulva vetődik fel, hogy talán az egyedüllét is okozhat egészségügyi problémákat és elhízást.
Bár önmagában a szauna és a magas edzettségi szint is jó hatással van a mentális egészségre, ha ezek együtt is jelen vannak, akkor akár össze is adódhat a hatásuk, jelentősen csökkentve a pszichotikus rendellenességek kockázatát.
Elkészült az eddigi legátfogóbb globális felmérés arról, milyen hatással van az emberre, ha internetezik.
Bizonyos dolgokban a kutyák is olyanok, mint az emberek: ahogy öregszenek, zsugorodik az agyuk, gondolkodási és memóriához kapcsolódó problémákkal küzdhetnek. De akárcsak kétlábú barátaik esetében, a velük töltött játék, a társas tevékenységek segíthetnek az agyműködés egészségének megőrzésében – állítják amerikai neurobiológusok.